Lofoten

 — 
Bli med på en storslått rundreise gjennom Norge – fra verdensarvsbyen Røros til magiske Lofoten med fjell og fiskevær. Opplev høydepunkter som Saltfjellet, Saltstraumen og Helgelandskysten. En minnerik reise gjennom kontrastfylt landskap, rik kultur og noe av det vakreste landet vårt har å by på. Fra kr 19.900,–

Og HELGELANDSKYSTEN

Lofoten byr på naturopplevelser av de sjeldne – fra havet og de sjarmerende fiskeværene til stupbratte fjellsider, grønne fjelltopper og et yrende fugleliv. Vi besøker Saltstraumen og Helgelandskysten, før vi kommer til Trondheim og majestetiske Nidarosdomen. Turen ledes av sjåfør og reiseleder Richard Aardal og Svein Tore Åtland.

Reisefakta

• 1 natt i Røros
• 1 natt i Mo i Rana
• 3 netter i Svolvær
• 1 natt i Bodø
• 1 natt i Sandnessjøen
• 1 natt i Snåsa
• 1 natt i Oppdal
• Frokost og middag alle dager   

1. dag: Avreisen fra Sørlandet følger påstigningsruta til Oslo. Turen går videre til Elverum og nordover. Vi tar noen stopp underveis i Østerdalen før vi ankommer bergstaden Røros. Her blir vår første overnatting.    

2. dag: Etter en god frokost går turen via Selbu og nordover gjennom sommergrønne Trøndelag med sine jordbruksbygder. Vi tar noen stopp underveis og passerer Nordlandsgrensa, Majavatn, Trofors og Mosjøen før vi er framme til middag på vårt hotell i Mo i Rana.

3. dag: I dag går turen over Saltfjellet gjennom Saltdalen mot marmorbyen Fauske. Etter lunsj her kjører vi videre nordover, tar ferja til Lødingen og videre sør-vestover til Svolvær hvor vi skal bo på hotellet Scandic Destination Lofoten i tre netter.

4. og 5. dag: En lokal guide blir med oss en av dagene, og vi besøker mange kjente steder: Henningsvær, kjent som Lofotens Venezia, Kabelvåg, Reine og Lofotkatedralen.

6. dag: I dag går turen til veis ende i Lofoten, nemlig Å. Denne strekningen er spesiell med sine bratte fjell og trivelige små fiskevær. Vi tar en tur innom den kjente ”skarvsmeden” på Sund (inngangsbillett). På veien videre, tar vi en stopp ved Reine og ender opp i Å. Fra Moskenes tar vi ferja over Vestfjorden til Bodø for overnatting.

7. dag: Etter avreise fra Bodø gjør vi et stopp ved Saltstraumen hvor vi ser på tidevannsstrømmen,  som regnes som en av verdens sterkeste. Dette er en av Nordlands mest besøkte turistattraksjoner. Turen går videre mot Misvær og Rognan. Kursen settes mot sør over Saltfjellet, og vi tar en fotostopp og enkel lunsj på Polarsirkelsenteret.  Mo i Rana passeres etter hvert, og ved Drevjemoen dreier vi mot vest og Helgelandskysten. Praktfull natur venter oss sørover mot Sandnessjøen. Vi ankommer til middag og overnatting på hotell her.   

8. dag: Etter frokost går turen mot Alstadhaug kirke og Petter Dass-museet. En kjøretur videre sørover gir oss et inntrykk av Helgeland, før vi snur og tar lunsjpause i Sandnessjøen. Denne dagen har den korteste kjørelengde på hele turen vår,  og vi overnatter i Snåsa.

9. dag: Vi reiser videre sørover mot signingsbyen Trondheim. Norges tredje største by har severdigheter som Stiftsgården, Nidarosdomen og gamle Bybroa. Det er lagt inn omvisning i Nidarosdomen. Utpå ettermiddagen kjører vi til Oppdal, der middag og gode senger venter oss.

10. dag: Etter en tidlig frokost går turen over vakre Dovrefjell og videre nedover Gudbrandsdalen forbi Lillehammer i retning Oslo. I løpet av kvelden ankommer de siste gjestene Kristiansand, mange minner rikere.

Bestilling før 5. mai: kr 19.900,-
Etter dette er prisen kr 20.900,-
Tillegg for enkeltrom: kr 6900,-

Bestilling forespørsel


















Powered by Cornerstone