den fantastiske Østersjø-øya. Danmarks mest solfylte øy Bornholm
Vi har gleden av å presentere nok en tur i Skandinavia med besøk til Smøgen, Ystad og Rønne. Turens reisemål er den danske øya Bornholm med sjarmerende fiskebyer, rundkirker, festninger og uforglemmelige hvite sandstrender. En opplevelsesrik tur med historisk sus. Sjåfører og reiseledere på turen er Jon Martin Øverby, Øyvind Hansen og bussvertinne Anne Lise Nyhus.
Reisefakta
• 4 netter i Bornholm
• 2 netter i Sverige
• Frokost og middag alle dager
• Ferge tur/retur Bornholm
1. dag: Vi følger oppsamlingsruta fra Kristiansand via Oslo til Borås i Sverige. Her skal vi bo på Scandic Plaza.
2. dag: Etter frokost setter vi kursen sørover mot reisemålet. Vi besøker det trivelige sentrumet i Ystad. Herfra tar vi ferjen over til Bornholm og ankommer Rønne sent på kvelden der middagen venter. I fire netter skal vi bo på Hotel Griffen, et hyggelig hotell som ligger fint plassert ved sjøen.
3. - 5. dag: Solskinnsøya Bornholm har mye å by på. Denne østersjøiske perlen har en variert natur, fra kilometerlange strender til klippekyst og lyngheier. Her vil vi få opplevelsesrike dager. Vi skal besøke fascinerende fiskerbyer med røkerier, rundkirker og borgruinene i Hammarshus som ble bygd på 1250-tallet. Vi drar til Dueodde der sanden er så fin at Napoleon etter sigende brukte den i sitt timeglass. Byen Svaneke står så for tur, en vakker by med gamle kjøpmannsgårder og bindingsverkshus. Her finner vi kunsthåndverkere som boltrer seg i et kreativt
miljø med glass, keramikk og tekstiler. En dag spiser vi lunsj i Gudhjem og besøker kremmerhuset med sin fantastiske hage. En annen kveld drar vi ut i de dype skoger og spiser middag. Bornholms Tekniske Samling skal besøkes. Et museum med en utrolig utstilling av ting med tilknytning til øya. På kveldene skal vi kose oss med latter, sang, musikk og gode ord.
6. dag: I dag sier vi farvel til vakre Bornholm og seiler tilbake til Sverige. Turen går igjen nordover langs svenskekysten. Vi gjør stopp underveis før middag og overnatting venter på hotellet vårt i Mølndal like utenfor Gøteborg.
7. dag: Etter frokost går turen i retning Oslo. Vi gjør en liten sving ut til den idylliske øya Smøgen før vi på nytt passerer grensen ved Svinesund på turen hjemover, rike på opplevelser.
Bestilling før 1. juli: kr 15.900,-
Etter dette er prisen kr 16.500,-
Tillegg for enkeltrom: kr 3800,-