Vi gjentar suksessen med Kroatia-tur! Vi skal bo i den historiske fiskerbyen Rovinj som kalles «Adriaterhavets perle». Her kan du virkelig kombinere bade- og opplevelsesferie. I østerrikske Salzburg venter en lokal guide som skal ta oss med til domkirken, festningen, gamlebyen og slottskvarteret. Sjåfør på turen er Richard Aardal og reiseleder er Mari Sjølie.
Reisefakta
2 netter i Tyskland
2 netter i Østerrike
6 netter i Kroatia
2 netter på Stena Line Gøteborg-Kiel
Frokost og middag alle dager
1. dag: Vi følger oppsamlingsruta fra Kristiansand via Oslo til Gøteborg. Der går vi om bord i Stena Line og seiler over til Kiel. Vi spiser en deilig middagsbuffé før vi overnatter om bord.
2. dag: Etter frokost går turen sørover. Vi legger inn en stopp i den spennende bindingsverksbyen Celle. Deretter reiser vi videre til kveldens hotell i Schweinfurt ved Main Donau-kanalen, hvor en herlig middag venter.
3. dag: Vi kjører videre og ankommer Salzburg, hvor det første som møter oss er den store, hvit-kalkede festningen på høyden bak gamlebyen. Vi tilbringer resten av ettermiddagen og kvelden i Salzburg med middag og overnatting. For de som ønsker, blir det tid til å gå på konsert på kvelden.
4. dag: Etter frokost får vi omvisning av en lokal guide som tar oss med til severdighetene i Mozarts fødeby. Deretter går turen gjennom Østerrikes vakre alper til Italia. Vi tar en lunsjstopp i Alpene før turen fortsetter sørover. Denne turen er en fantastisk naturopplevelse fra begynnelse til slutt. Vi kjører videre gjennom Slovenia og til byen Rovinj i Kroatia hvor vi skal bo i seks netter.
5.-9. dag: Disse dagene nytes ved Adriaterhavet, hvor vi bor på flotte Hotell Eden i Rovinj. Rovinj kalles ofte ”Adriaterhavets Perle” grunnet sin unike beliggenhet ute på en odde. Det er en vital, bohemsk og sjarmerende by med ca. 13.000 innbyggere. I flere århundrer var byen under venetiansk innflytelse, noe som preger bybildet i dag. Gamlebyen har trange, maleriske gater, og på et av torgene er det et livlig marked hver dag. Langs stranden går den vakre strandpromenaden Obala, og flotte fiske- og utfluktsbåter ligger langs kaiene. Her skal vi nyte dagene med soling, bading og små utflukter. Du kan bade i et av hotellets mange svømmebassenger eller i havet. Det går også båtturer ut til de mange øyene ved kysten. En av dagene får vi med oss en lokal svensktalende guide og kjører en tur i distriktet og får en guidet byvandring i den historiske byen Pula.
10. dag: I dag begynner vi på hjemreisen oppover Europa. Vi kjører forbi Maribor og Graz før vi igjen kommer inn i Alpene. Vi spiser middag og overnatter i Wels.
11. dag: Vi våkner opp i Wels, før turen går til grensebyen Passau ved Donaus bredd. Vi benytter formiddagen her, før vi setter kursen nordover for middag og overnatting i Fulda.
12. dag: Etter frokost kjører vi mot Kiel og tar en pause i idylliske Hildesheim. Båten seiler fra Kiel kl. 18.45, og vi får en deilig middagsbuffé om bord.
13. dag: Da gjenstår siste etappe før du igjen er hjemme.
Bestilling før 5. april: kr 23.900,-
Etter dette er prisen kr 24.900,-
Tillegg for enkeltrom: kr 6500,-
Reiseleder på turen er Mari Sjølie
Bussjåfør på turen er Richard Aardal

